http://tourismexpo.ir/sites/isfahanfair.ir/tourismexpo.ir/contents/pms_item/4782_itemText.htmlstring(3284) "

نمایشگاه، بستر مناسبی برای تقویت زیرساخت های گردشگری است

 

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: نمایشگاه بستر مناسبی برای تقویت زیرساخت های گردشگری است.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول محققیان در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه صنعت گردشگری و هتلداری اصفهان، همزمان با اولین نمایشگاه تجهیزات هتل، رستوران، فست فود و کافی شاپ اظهار داشت: صنعت گردشگری، این زبان مشترک فرهنگ و اقتصاد ملل، جلوه گویای شکوه و عظمت تاریخ، طبیعت و زیبایی، مصداق بارزی از اقتصاد درون زا و پاک، بر محور توسعه پایدار است.

وی ادامه داد: مجموعه عظیم و پهنه وسیع صنعت گردشگری، به محلی برای نمایش آخرین دستاوردها و نمونه خدمات خود نیاز دارد تا ایران عزیز از طریق معرفی هر چه بهتر و دقیق تر ظرفیت ها و خدمات این حوزه بتواند به اهداف خود در بخش گردشگری نائل آید. در این راستا برگزاری نمایشگاه های تخصصی، فضایی تعامل محور در ارتباط تنگاتنگ با فعالان این عرصه، مردم، مخاطبان و مسوولان به شمار می آید که ضمن تشریح ابعاد و ویژگی های گسترده این صنعت، خدمات و تازه های آن، تقویت زیرساخت ها، بروز ایده ها، بررسی نیازها و مطالبات را نیز به دنبال خواهد داشت.

محققیان، ادامه داد: با توجه به این که توجه بیش از پیش به گردشگری و میراث فرهنگی از نکات ویژه برنامه ششم تلقی می شود، برگزاری نهمین نمایشگاه صنعت گردشگری و هتلداری اصفهان، همزمان با اولین نمایشگاه تجهیزات هتل، رستوران، فست فود و کافی شاپ با حضور یکصد مشارکت کننده و در8500 مترمربع فضای نمایشگاهی برنامه ریزی شده است. همچنین دو همایش با موضوع "گردشگری پایدار برای توسعه" و "استارتاپ و کارآفرینی در گردشگری" به عنوان برنامه های علمی نمایشگاه پیش بینی شده که امیدواریم مورد بهره برداری و استفاده کارشناسان و علاقمندان این حوزه قرار گیرد.

 

 

"