http://tourismexpo.ir/sites/isfahanfair.ir/tourismexpo.ir/contents/pms_item/4391_itemText.htmlstring(4155) "

هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری با حضور استاندار و شهردار اصفهان، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیر کل فرودگاه های استان، مدیران هتل ها و دفاتر آژانس های گردشگری، سفیر سنگال، سفیر اندونزی و مهمانانی از کشورهای الجزایر، ارمنستان، تایلند، مالزی، الجزایر و فنلاند و جمعی از دیگر مسوولان آغاز به کار کرد. از حاشیه های جالب افتتاح نمایشگاه این بود که شهردار اصفهان به وسیله دوچرخه به محل نمایشگاه آمد تا شهروندان را نیز به استفاده از دوچرخه و حفظ هوای پاک ترغیب کند.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در مراسم گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: صنعت گردشگری یکی از بسترهای مهم اقتصادی است که می توان از آن در جهت رفاه بیشتر مردم و درآمدزایی استفاده کرد.

فریدون الهیاری اضافه کرد: همگان اصفهان را به عنوان شهری بین المللی و شهر جهانی صنایع دستی می شناسند که برند گردشگری ایران به نام آن ثبت شده است.

وی تأکید کرد: همه این افتخارات برای اصفهان ناشی از میراث گرانقدری است که حاصل قرن ها ابتکار و سخت کوشی مردم ساکن خطه اصفهان است.

الهیاری افزود: اگر بنا داریم اصفهان محور توسعه گردشگری در کشور قرار بگیرد، لازم است در جهت توسعه میراث فرهنگی، صنایع دستی، اقلیم و سایر ظرفیت های اصفهان بکوشیم.

به گفته وی گردشگران در اصفهان با ذائقه های مختلف می توانند جاذبه خاص و مطابق سلیقه خود را بیابند چراکه عمده ارزش های گردشگری جهانی در اصفهان یافت می شود و نامگذاری این شهر به نصف جهان ناشی از همین امتیازات بوده است.

وی با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری با مشارکت 100 شرکت افزود: اگر فلسفه برگزاری این نمایشگاه معرفی جاذبه های اصفهان باشد، کار بزرگی نکردیم بلکه در این نمایشگاه باید خدمات، امکانات و ظرفیت های گردشگری اصفهان را معرفی کنیم.

وی با اشاره به مشخصه های نمایشگاه گردشگری گفت: حضور بخش صنایع دستی در این نمایشگاه با رویکرد کاربردی است و این غرفه ها تنها به نمایش یا فروش صنایع دستی نمی پردازند بلکه سعی دارند ظرفیت های صنایع دستی اصفهان در ساخت دکوراسیون داخلی منازل، هتل ها و مبلمان را ارایه کنند.

وی تأکید کرد: کاربردی کردن غرفه های صنایع دستی در نمایشگاه گردشگری نشان می دهد که با حفظ ارزش های گذشته، نگاه به بازار فروش دارند.

"