http://tourismexpo.ir/sites/isfahanfair.ir/tourismexpo.ir/contents/pms_item/4389_itemText.htmlstring(4294) "

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: استان اصفهان می تواند یک نمایشگاه کاملاً بین المللی در حوزه گردشگری داشته باشد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول محققیان در مراسم افتتاحیه هشتمین نمايشگاه صنعت گردشگری اصفهان، با اشاره به این که فضای پس از اجرایی شدن برجام، لزوم نگاه واقع بینانه و کَند و کاو دقیق تر در نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری را آشکار می سازد، اظهار داشت: متأسفانه بنا به برخی مصالح، این تفکر تسری یافته که نمایشگاه بین المللی گردشگری تنها باید در مرکز و پایتخت کشور برگزار شود و از این رو استانی مانند اصفهان از اطلاق عنوان بین المللی به این نمایشگاه بی بهره است. در صورتی که شهر و استان اصفهان، خود یک نمایشگاه وسیع گردشگری و موزه ای بدون سقف بوده و به برپایی نمایشگاه در سطح محلی نیاز ندارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه حرکت در مسیر ایجاد و تقویت زیرساخت های بین المللی شهر اصفهان، آغاز شده و استاندار، شهردار و شورای اسلامی شهر اصفهان، دغدغه هایی جدی در این خصوص دارند اما در این مسیر نیاز به همکاری و همیاری دیگر دستگاه ها نیز به شدت احساس می شود.

وی از نبود ترمینال پروازهای خارجی در حد مطلوب و سالن C.I.P در مجموعه فرودگاه اصفهان و همچنین نیاز به وجود دفاتر آژانس های مستقل و تصمیم گیرنده به عنوان نمونه هایی از مشکلات استان در بخش گردشگری اشاره کرد و بیان داشت: تحقق این موارد است که می تواند صنعت گردشگری اصفهان را مطابق با اهداف شهر جهانی خلاق به پیش برد.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، به اختصاص فضای رایگان به فعالان صنایع دستی در این نمایشگاه اشاره داشت و گفت: در این دوره سعی شده با جلب مشارکت مجموعه های معتبر و فعال، حضور سازمان های میراث فرهنگی چند استان، نمایندگان فعالان رشته های صنایع دستی استان های مختلف کشور و برگزاری چند عنوان همایش، بر غنای نمایشگاه افزوده شود. همچنین غرفه های مرکز فناوری های نوین شهرداری اصفهان، مرکز خلاقیت و نوآوری شهر خلاق شهرداری اصفهان و شبکه اطلاع رسانی شهر، به پویایی این نمایشگاه و تبیین نگاه جدید مدیریت شهری نسبت به ابعاد ژرف صنعت گردشگری کمک می کند. 

گفتنی است هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری، با مشارکت 100 شرکت از استان های اصفهان، تهران، یزد، مازندران، چهارمحال و بختیاری و هرمزگان و نمایندگی سفارت های تایلند، مالزی، الجزایر، اندونزی و فنلاند در 7500 مترمربع برگزار شده است و تا 31 اردیبهشت ماه طی ساعات بازدید 16 الی 22 در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برپا است. 

"