http://tourismexpo.ir/sites/isfahanfair.ir/tourismexpo.ir/contents/pms_item/4387_itemText.htmlstring(3174) "

استاندار اصفهان در مراسم گشایش هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری با اشاره به  اقدامات اساسی و عاجلی که باید برای رفع موانع توسعه گردشگری در استان صورت گیرد، افزود: توسعه فرودگاه شهید بهشتی را به طور جدی دنبال می کنیم.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول زرگرپور افزود: شش هزار مترمربع به فضای فرودگاه اصفهان افزوده خواهد شد و همچنین پارکینگ هوایی این فرودگاه تا گنجایش 20 فروند هواپیما افزایش می یابد.

استاندار اصفهان با اشاره به پروژه قطار سریع السیر اصفهان- تهران به عنوان یکی دیگر از اقدامات اساسی در زمینه گردشگری گفت: قطار سریع السیر اصفهان - تهران نیز با مشارکت دو شرکت چینی و اروپایی به ناوگان حمل و نقل اصفهان اضافه می شود به گونه ای که دسترسی از ایستگاه مترو اصفهان به فرودگاه امام خمینی و تهران به کمتر از 2 ساعت خواهد رسید.

وی گفت: شرکت چینی قراردادی به ارزش دو میلیارد یورو برای تکمیل زیر ساخت این قطار سریع السیر با ایران منعقد کرده است.

وی با اشاره به حضور 300 هزار نفر گردشگر خارجی و شش میلیون نفر گردشگر ایرانی در سال گذشته در استان اصفهان گفت: این ارقام گویای رشد 50 درصدی گردشگری در اصفهان است در حالی که این رشد در سطح کشور حدود 12 درصد و در سطح جهانی حدود چهار درصد بوده است.
وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه، میزان حضور گردشگر خارجی در اصفهان در پایان این برنامه باید به یک میلیون نفر گردشگر خارجی و 20 میلیون نفر گردشگر داخلی در سال افزایش یابد.
استاندار اصفهان اضافه کرد: همه دستگاه های مرتبط با حوزه گردشگری بر اساس این چشم انداز فعالیت می کنند و این چشم انداز به هیچ وجه بلند پروازانه نیست.

وی ادامه داد: در سال 92 معادل 12 هزار و 500 تخت در هتل ها و مراکز اقامتی استان وجود داشت که در سال 94 به 16 هزار و 500 تخت رسید و این تعداد قرار است امسال به 20 هزار تخت برسد.

"